dnes je 23.4.2024

Input:

Dovolená a překážky v práci - vybrané problémy

20.12.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:18:28

Videoseminář se zabývá řešením vybraných problémů v oblasti dovolené a překážek v práci. Vysvětlením správného postupu ve složitějších případech ve vztahu k vyjádření rozsahu práva na dovolenou, čerpáním a převáděním dovolené a prokazováním a uplatňováním práva na pracovní volno při překážkách v práci.

Kapitoly videa

Videoseminář je určen

pro personalisty, manažery lidských zdrojů, specialisty v oblasti práce a mezd, vedoucí zaměstnance. Soukromý i veřejný sektor.

Cílem videosemináře je

prezentace řešení vybraných problémů v oblasti dovolené a překážek v práci. Vysvětlení správného postupu ve složitějších případech ve vztahu k vyjádření rozsahu práva na dovolenou, čerpání a převádění dovolené a prokazování a uplatňování práva na pracovní volno při překážkách v práci.

Obsah videosemináře

  • Vznik práva na dovolenou
  • Vyjádření rozsahu dovolené u zaměstnanců pracujících v nerovnoměrném rozvržení
  • Čerpání a převádění dovolené
  • Překážky v práci, prokazování a uplatňování práva na pracovní volno atd.

Lektor

JUDr. Jaroslav Stránský

JUDr. Jaroslav Stránský

Jaroslav Stránský je odborníkem na pracovní právo a právo sociálního zabezpečení.

Po absolvování Právnické fakulty Masarykovy univerzity pracoval na právním oddělení Českomoravské konfederace odborových svazů. V současné době působí na Katedře pracovního práva a sociálního zabezpečení na Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Věnuje se přednáškové, lektorské a poradenské činnosti v oblasti pracovního práva a personalistiky. Zaměřuje se rovněž na problematiku kolektivního vyjednávání a sociálního dialogu, včetně sociálního dialogu na úrovni Evropské unie.

Publikuje v odborném tisku a je autorem řady publikací v oblasti pracovního práva, včetně komentářů k zákoníku práce.

Nahrávám...
Nahrávám...