dnes je 15.4.2024

Input:

Jak vyjít se sociopatem na pracovišti

14.3.2013, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:23:51

Jak alespoň částečně daňově zmírnit dopady toho, že dlužník neuhradil pohledávku, která již byla zdaněna a možná i zatížena odvodem DPH …

Kapitoly videa

Cílem tohoto videosemináře je jasnou, stručnou a přehlednou formou seznámit Vás s konkrétními účetními a daňovými postupy (vč. příkladů) při tvorbě opravných položek a odpisu pohledávek, tak aby mohl být alespoň částečně zmírněn nepříznivý dopad nedobytných pohledávek na věřitele.
 

Obsah videosemináře

  • účetní a daňové vymezení pohledávek
  • opravné položky a odpis pohledávek z pohledu účetnictví (základní principy, postupy účtování)
  • postup při aplikaci daňových opravných položek k pohledávkám podle zákona o rezervách
  • možnosti odpisu pohledávek jako daňově účinného nákladu
  • postup ve speciálních případech (u příslušenství pohledávek, při nákupu a prodeji pohledávek, při přeměnách obchodních společností)

Lektor

RNDr. Ivan Brychta

RNDr. Ivan Brychta

Je od roku 1995 daňovým poradcem zapsaným na seznamu Komory daňových poradců ČR a má více jak dvacetiletou praxi v daňovém, účetním a ekonomickém poradenství, včetně spolupráce na auditech společností. Kromě daňového poradenství se věnuje rozsáhlé přednáškové činnosti (včetně vedení on-line a video seminářů) a svými články přispívá do různých odborných periodik. S nakladatelstvím Verlag Dashöfer spolupracuje od roku 1999. 

Publikační činnost: Pro Verlag Dashöfer se jako spoluautor podílí např. na publikacích Přehled změn v daních a účetnictví a Daňově uznatelné náklady.

Nahrávám...
Nahrávám...