dnes je 19.5.2024

Input:

Řešení kontrolních otázek z lekce č. 3

7.1.2018, Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 3 minuty

303
Řešení kontrolních otázek z lekce č. 3

 1. Zaměstnanec na základě požadavku zaměstnavatele použil na pracovní cestě na území města, ve kterém má své pravidelné pracoviště, svůj soukromý automobil. V technickém průkazu vozidla jsou uvedeny tři údaje o spotřebě pohonné hmoty. Použije se pro stanovení výše náhrady výdajů za spotřebované pohonné hmoty údaj o spotřebě ve městě nebo aritmetický průměr všech údajů o spotřebě uvedených v technickém průkazu?

  1. Pro stanovení výše náhrady výdajů za spotřebované pohonné hmoty se použije vždy průměrná spotřeba, tj. aritmetický průměr všech údajů o spotřebě uvedených v technickém průkazu vozidla.

  2. Jde-li o pracovní cestu převážně ve městě, použije se první údaj, tj. údaj o spotřebě paliva ve městě. Jde-li o pravotní cestu převážně mimo obec, použije se druhý údaj o spotřebě, tj. údaj o spotřebě při rychlosti 90 km/hod.

  3. Je-li v technickém průkazu vozidla uveden údaj o kombinované spotřebě podle norem EU, použije se pro stanovení uvedené náhrady tento údaj.

  Zdůvodnění:

  Podle § 158 odst. 4 zákoníku práce se pro stanovení výše náhrady výdajů za spotřebované pohonné hmoty použije údaj o spotřebě pro kombinovaný provoz podle norem Evropské unie. Ten je v případě norem

Nahrávám...
Nahrávám...