dnes je 24.5.2024

Input:

Řešení kontrolních otázek z lekce č. 6

10.1.2018, Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 3 minuty

603
Řešení kontrolních otázek z lekce č. 6

 1. Přísluší zaměstnanci zahraniční stravné v případě, že mu v tomtéž kalendářním dni vzniklo právo na tuzemské stravné?

  1. Pokud zaměstnanci v kalendářním dni vzniklo právo na tuzemské stravné, přísluší mu zahraniční stravné pouze v případě, že byl tento den v zahraničí déle než 5 hodin.

  2. Protože je vyloučen souběh tuzemského a zahraničního stravného, přísluší zaměstnanci to stravné, na které mu během pracovní cesty vzniklo právo dříve, tj. při cestě do zahraniční tuzemské stravné a při cestě ze zahraničí zahraniční stravné.

  3. Tuzemské stravné a zahraniční stravné se stanoví samostatně podle doby trvání příslušné části zahraniční pracovní cesty, a tuzemské stravné tak nemá na zahraniční stravné žádný vliv.

  Zdůvodnění:

  Ad 1.a) Jestliže zaměstnanci vzniklo za cestu na území České republiky právo na tuzemské stravné, přísluší mu podle § 170 odst. 3 zákoníku práce zahraniční stravné pouze v případě, že doba strávená v zahraničí trvá déle než 5 hodin.

 2. Může zaměstnavatel zaměstnanci snížit zahraniční stravné z důvodu bezplatného poskytnutí některého z hlavních denních jídel, když o této skutečnosti zaměstnance před vysláním na pracovní cestu neinformoval?

  1. Nesjedná-li

Nahrávám...
Nahrávám...