dnes je 27.5.2024

Input:

Povinnosti zaměstnavatele vůči úřadu práce

23.8.2019, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 2 minuty

3.4 Povinnosti zaměstnavatele vůči úřadu práce

JUDr. Zdeňka Leiblová, Mgr. Monika Chromečková

Volná pracovní místa

Zaměstnavatel může získávat zaměstnance sám nebo za pomocí agentur práce nebo za pomoci úřadu práce, od kterého může vyžadovat informace o situaci na trhu práce, popřípadě může od úřadu práce vyžadovat poradenskou činnost při výběru vhodných zaměstnanců z řad uchazečů nebo zájemců o zaměstnání.

Zaměstnavatel může oznamovat příslušné krajské pobočce Úřadu práce volná pracovní místa a jejich charakteristiku. Volným pracovním místem se rozumí nově vytvořené nebo uvolněné pracovní místo, na které zaměstnavatel zamýšlí získat zaměstnance.

Povinnost oznamovat volná pracovní místa však zaměstnavatel má v případech, že na tato místa hodlá přijmout zaměstnance ze zahraničí. Oznámení takového volného pracovního místa se činí u krajské pobočky Úřadu práce, v jejímž územním obvodu má být zaměstnání vykonáváno, a obsahuje i základní charakteristiku pracovního místa (druh práce, místo výkonu práce, předpoklady a požadavky stanovené pro zastávání pracovního místa, základní informace o pracovních a mzdových podmínkách).

Držitelé zaměstnanecké karty

Volná pracovní místa obsaditelná držiteli

Nahrávám...
Nahrávám...